A művészet egyszerre személyes és közösségi élmény: hat az érzelmeinkre, a gondolkodásunkra és arra is, ahogyan egymáshoz kapcsolódunk. A műalkotásokkal való találkozás gyakran túlmutat az esztétikai élményen – belső folyamatokat indít el, amelyek a feldolgozást, a feltöltődést és a kreatív gondolkodást is támogatják.
A beszélgetés során eltérő tapasztalatok és perspektívák találkoznak, hogy közösen bontsák ki a művészet és a belső megélés sokrétegű kapcsolatát. A párbeszéd az alkotás és befogadás érzelmi dinamikáját, a jelentésadás folyamatait, valamint a személyes és társadalmi tapasztalatok szerepét is körbejárja.
Mit élünk át alkotás közben, és mi történik bennünk, amikor egy műalkotással találkozunk? Hogyan válik egy mű személyes élménnyé, emlékké vagy akár belső történetté? Hogyan kapcsolódik egy gyűjtő egy műhöz érzelmileg és szellemileg: mi alapján válik számára fontossá egy alkotás, és milyen személyes jelentések, érzelmi rétegek kapcsolódnak egy gyűjtemény darabjaihoz?
A beszélgetés résztvevői:
Orvos-Tóth Noémi – klinikai szakpszichológus
Kovács Réka – a HAB Alkotóműhelyének vezetője
Mátrai Erik – képzőművész
Székely Ádám – CEO, tulajdonos, Innovinia; műgyűjtő
Moderátor: Jankó Judit – művészeti újságíró, műtárgypiaci szakértő
Program időtartama: 60 perc
Max. létszám: 50 fő