CANDY-HEP!

CANDY-HEP!

Az esemény címe többjelentésű. Utal a happening műfajára, ami az est karakterét adja. Ugyanakkor megjelenik benne a művészekben élő örökös egzisztenciális dilemma is: „Handicap, azaz hátrány-e a művészlét?” mindezt idétlen szóviccbe rejtve tükrözi a zavarbaejtő valóságot, bújik cukorka-világ mögé, színes fényekkel kápráztat addig is, amíg megfejtjük a kérdést.

A program koncepció alapja művészet és tudomány korrelációja, ami ebben az esetben a fény néhány aspektusát kívánja körüljárni fényinstallációkkal, valamint egyéb világító objektumokkal.

Keszeg Nándor közreműködésében a megnyitó performanszot egy egymásra épülő live hang-kép generált struktúra szolgáltatja, ahol élőzene, elektronikus rögzített zene, valamint VJ és a megfelelő pontokon a helyszínen kihelyezett kivetítő, mindennemű egymásra hatást gyakorló fénykibocsátó eszköz hangmodulációja egyszerre generálja.

A közönség interaktív vagy aktív része lehet a közegnek, ugyanakkor természetesen a műteremház bejárása is biztosított, ahol a tematikára rímelő kompozíciók láthatóak.

Résztvevő alkotók: Margit Zsófia, Mindák Gergely, Keszeg Nándor, Szilágyi Csilla és Veres Balázs

Programot tartja: Szilágyi Csilla

Időtartam: 3,5 óra

Max. létszám: 20 fő